Polskie forum fanów TOTO TOTO - Polska strona zespołu
Wrzesień 26, 2018, 13:07:12 *
  Strona główna Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
  Pokaż wiadomości
Strony: 1 [2]
16  Kategoria: TOTO / TOTO - Dyskusja ogólna / Odp: Joseph Williams : Maj 05, 2009, 15:38:58
Ale po odstawieniu dopalaczy wrócił do formy...no i niezły z niego Simba był Mrugnięcie.
17  Kategoria: TOTO / TOTO - Dyskusja ogólna / Odp: Dostępność płyt TOTO w Polsce : Maj 02, 2009, 00:53:08
To i tak nieźle... w Empiku/Media Markt widziałem połączone wydanie Toto IV i The Seventh One, Falling In Between Live (ale DVD) + album Luke'a Ever Changing Times. Jeśli nie allegro, merlin, czy inny music fan, to chyba pozostaje e-bay...
18  Kategoria: TOTO / TOTO - Dyskusja ogólna / Odp: Fergie Frederiksen - Co o nim sądzicie? : Kwiecień 29, 2009, 01:00:31
Ja zawsze jak słucham Isolation, czy też koncerty z Byronem, odnoszę wrażenie, że mieli być w założeniu substytutami Kimballa, a nie sobą. Dlatego zapewne nie przepadam za Frederiksenem, bo nie odnajduję na ten przykład wielkiej różnicy między studyjnym Isolation a wykonaniami live Bobbyego...
19  Kategoria: TOTO / Pamięci Jeffa Porcaro / Odp: Jeff Porcaro Tribute Concert 1992.12.14 : Kwiecień 29, 2009, 00:56:45
Nie, nie było Język. Ale on się z Toto nie nawspółpracował za dużo. Oprócz podstawowego wtedy składu (Lukather, Paich, M.Porcaro Simon Phillips) pojawili się:

John James, Paulette Browne, Jackie Mahgee, Jenny Douglas McRae, Donna McDaniels, Steve Porcaro, Chris Trujillo, Lenny Castro, Michael McDonald, Don Henley, Donald Fagen, Denny Dias, Boz Scaggs, Eddie Van Halen, George Harrison, David Crosby.

Właśnie to mnie denerwuje, że jak spojrzy się na gości, to mimo iż w większości byli związani z Toto, to jednak nie aż tak bardzo jak Kimball, czy nawet Williams (chociaż w tym wypadku te powiązania są już mniejsze). Szczególnie, że 6/7 lat później mieliśmy już XX i reunion tour...

20  Kategoria: TOTO / Pamięci Jeffa Porcaro / Jeff Porcaro Tribute Concert 1992.12.14 : Kwiecień 25, 2009, 14:58:42
Czyli trzygodzinna uczta dla fanów Toto i Jeffa. Tribute nie pełen smutku, lecz raczej celebracja życia i twórczości Jeffa Porcaro. Jednak nie ukrywam, ze zakładam ten wątek, żeby zadać pytanie, które mnie strasznie nurtuje (a na które można odpowiedzieć niestety jedynie gdybaniem). Ale do rzeczy:

Gdzie do cholery tamtego dnia byli Joseph Williams i przede wszystkim BOBBY KIMBALL, którzy bądź co bądź znali Jeffa dość dobrze. Mimo sporów, waśni itp. te osoby powinny się mimo wszystko pojawić. Ciekawi mnie bardzo, czy to aktualny wtedy skład Toto nie zdecydował się ich zaprosić, czy to oni odmówili/nie byli w stanie się stawić. Jak myślicie?
21  Kategoria: TOTO / TOTO - Dyskusja ogólna / Odp: Bobby Kimball : Kwiecień 16, 2009, 20:56:04
Też strasznie lubię barwę Kimballa, potrafi chłop wysoko zaśpiewać, a i z wielką mocą. Charakterystyczny wokal, świetnie uzupełniał Paicha i Lukathera. Ale z drugiej strony, to najbardziej ze wszystkich fałszował i to już na początku lat '80 (a nie, powiedzmy, z wiekiem).

A co powiecie na Kimballa śpiewającego Africa? -> http://www.youtube.com/watch?v=qAyeyYsn-3U
22  Kategoria: TOTO / TOTO - Dyskusja ogólna / Odp: jaki waszym zdaniem jest najlepszy "kawalek "Toto : Kwiecień 10, 2009, 19:29:29
With A Little Help From My Friends

Ten utwór akurat ciężko nazwać kawałkiem Toto Mrugnięcie
23  Kategoria: TOTO / TOTO - Dyskusja ogólna / Odp: Jaki jest waszym zdaniem najlepszy wokalista jaki śpiewał w barwach TOTO? : Marzec 21, 2009, 21:07:24
Po kolei:

Bobby Kimball - wysoka skala, to na pewno, bardzo przyjemny dla ucha wokal, poza tym bardzo wzbogacał chórki. Nie mniej live już nie zawsze było aż tak różowo (a z tego co miałem okazję słyszeć w wersji live - dość często nie było różowo Język). Ale trzeba przyznać, że potrafił śpiewać i ballady i utwory z rockowym pazurem.

David Paich - cóż mogę powiedzieć. Dla mnie Paich to przede wszystkim głębia w chórkach, a dopiero w drugiej kolejności wokal, który nie jest jakiś zły, ale o niezbyt dużej skali i mało ciekawej barwie.

Steve Lukather - najbardziej "wypośrodkowany" wokal oryginalnego składu Toto. I rockowo i melancholijnie ten pan zaśpiewać potrafi(ł). Chociaż nie jest w stanie osiągnąć tak wysokich dźwięków jak Kimball, ani tak niskich jak Paich, to wydaje się być najbardziej wszechstronnym wokalistą Toto.

Fergie Frederiksen - obok Byrona najgorszy, według mnie strasznie bezpłciowy. Dobrze, że możemy go usłyszeć tylko na Isolation (z którego i tak najbardziej do gustu mi przypadły utwory śpiewane przez Paicha i Lukathera)

Joseph Williams - miły dla ucha głos, ale mimo to Williams jest raczej mało wszechstronnym wokalistą, a jego utwory z Toto brzmią dla mnie dość podobnie do siebie. Nie mniej napisał/zaśpiewał kilka hitów i chwała mu za to. Ale prawda jest taka, ze gdyby to był stały i jedyny wokalista Toto, to prawdopodobnie w ogóle nie zainteresowałbym się tym zespołem.

Jean-Michel Byron - lubię nazywać "Bobby Kimball dla ubogich". To co ten człowiek wyprawiał live przechodzi ludzkie pojęcie.

Greg Phillinganes - jak go pierwszy usłyszałem, to myślałem, że to Paich (ale ja ejstem noobem, więc wybaczcie Język). Ogółem nie jest źle, ale nie porywa.

Tony Spinner - ciężko go nazwać wokalistą Toto, ale chcę odnotować, że jego wersja Stop Loving You jest bardzo ładna, ośmielę się stwierdzić, że porównywalna z wersją Williamsa.

Reasumując:
1. Steve Lukather
2. Bobby Kimball
3. David Paich
Chociaż prawda jest taka, że to trio wspólnie wyrobiło markę wokalną Toto, które tak w sumie nigdy nie miało głównego wokalisty. Trzy tak różne głosy umożliwiły muzykom tworzenie przeróżnych utworów. Samo to, ze Rosanna stała się duetem tylko dlatego, że Lukather nie był w stanie wyciągnąć drugiej części zwrotek, o czymś jednak świadczy. Mrugnięcie
24  Kategoria: TOTO / TOTO - Dyskusja ogólna / Odp: jaki waszym zdaniem jest najlepszy "kawalek "Toto : Marzec 21, 2009, 20:22:11
Sporo jest takich, które lubię, ale ostatnio najbardziej mnie ujmują I Will Remember oraz Don't Chain My Heart.

I Will Remember ma niesamowity melancholijny klimat. Bardzo lubię te "przedzwrotkowe" wokalizy, pełen emocji wokal Luke'a, jego duet z Jenny Douglas-McRae. Poza tym piękny tekst i świetny teledysk, jeden z lepszych jakie Toto popełniło.

Don't Chain My Heart z kolei ma bardzo pozytywny feeling. Świetny bas, melodia, zawsze mnie pozytywnie nakręca. Mrugnięcie
25  Kategoria: TOTO / TOTO - Dyskusja ogólna / Odp: Tłumaczenie tekstów : Marzec 21, 2009, 20:07:11
Cześć. Czy ktoś wie o czym jest piosneka 99 z albumu Hydra?

99 jest powstała w hołdzie dla filmu George'a Lucasa "THX 1138" (wizja przyszłości w której androidy kontrolują świat, a ludzie to nic nie znaczące numery itp.).
26  Kategoria: TOTO / TOTO - Dyskusja ogólna / Odp: Witam!! : Marzec 21, 2009, 20:03:22
Dzień dobry, cześć i czołem.

No tak...przywitałem się, ale wypadałoby coś więcej napisać. Tylko co? To może tak, Toto kojarzę od dawna, ale tak na dobre zacząłem się interesować tym zespołem na krótko przed jego rozwiązaniem. Poczułem ochotę chociaż troszkę o nim popisać/pogadać/dowiedzieć się więcej od mniej noobiarskich fanów, a że innego Forum nie znalazłem, to trafiłem tutaj.

Uff Język.
Strony: 1 [2]
Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!