Polskie forum fanów TOTO TOTO - Polska strona zespołu
Grudzień 14, 2017, 05:26:47 *
   Strona główna   Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2
  Drukuj  
Autor Wątek: Nasze zespoły :)  (Przeczytany 14453 razy)
karol_guitar
Mistrz

« : Październik 11, 2007, 09:38:55 »

Zostałem zapytany przez Adama o mój band, więc żeby nie robić offtopa założyłem taki temacik.

Mój zespół gra muzykę rockową, ale broń Boże jakąś rzeźnię. To raczej lżejszy rock, ale nie ograniczamy się Uśmiech
O zespole można przeczytać na naszej stronie internetowej - www.prototyp.koronowo.com.pl

Tutaj link z roboczym nagraniem (zaznaczam, że takim baaaardzo roboczym) kawałka naszego autorstwa Prototyp - To co ważne (wszelkie prawa zastrzeżone!!!;p)

http://guitarqaa.wrzuta.pl/audio/wsuffGiHX1/
Kelme
Stały bywalec

« Odpowiedz #1 : Październik 11, 2007, 20:49:49 »

Postanowilem również przedstawić zespół w którym gram. Stylistycznie skłaniamy się ku country, country rockowi i bluesowi.
A oto link do stronki na razie tylko na myspace:
www.myspace.com/tracecompl
adam2uk
Senior

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #2 : Październik 14, 2007, 17:04:07 »

Kelme - kawał dobrej roboty! Choć od czasów współpracy z Gangiem Marcela nie mam w zasadzie nic wspólnego z muzyką country, to muszę stwierdzić, że świetnie gracie, w szczególności przypadł mi do gustu kawałek "Po drugiej stronie". Podejrzewam, że jest to realizacja studyjna? Z ciekawości - ile lat już gracie razem jako The Trace?

Karol - tak jak napisałeś, lżejszy rock, fajne i ciekawe. Czy to jest nagranie robocze z próby? Fajne solo w 3 minucie. Drobna sugestia, gdyby były jeszcze jakieś background wokale lub choć jeden głos towarzyszący w "refrenie" - mogłoby być jeszcze bardziej "spektakularnie".

Po Waszych wstawkach w zasadzie nie wiem czy powinienem "linkować" jakieś moje "knoty",hehe... Tak czy inaczej - link z dwoma numerami "coverowym" z występu mojego starego bandu w Metropolitan w Manama City - żaden jakiś tam profesjonalizm, mnóstwo wpadek - ale mieliśmy przy tym kupę dobrej zabawy:

http://adam2uk.wrzuta.pl/katalog/Ao2BdoPdq0/revival_band_-_gig

Obecnie nie mam zbyt wiele czasu, żeby "pomuzykować" - praca, dom, praca, dom...ale w przyszłym roku odetchnę i chcę z kumplami zmontować wreszcie jakiś band u siebie. Na razie wszystko jeszcze w powijakach, nawet co do stylu muzycznego nie ma jeszcze sprecyzowanej koncepcji, choć raczej będzie to coś w klimacie "indy-rock", Kaiser Chiefs, Snow Patrol - w każdym razie coś, co można grać w lokalnych pubach...
Pozdrawiam!
« Ostatnia zmiana: Październik 14, 2007, 18:14:52 wysłane przez adam2uk » Zapisane
karol_guitar
Mistrz

« Odpowiedz #3 : Październik 14, 2007, 19:52:18 »

Kelme - naprawdę świetnie, bas z gitarą równo, selektywnie, po prostu tak jak powinno być.

Adam - trochę słabo wokal słychać,ale to nagranie koncertowe, więc i tak jest bardzo dobrej jakości Uśmiech poza tym podoba mi się, fajne wkomponowany klawisz Uśmiech A nasze nagranie jest z próby, fakt, że nie nagrywaliśmy na "setkę", tylko bas+perka, klawisz, 2xgitara, solówki. A solówka w 3 minucie była przeze mnie zmieniana wielokrotnie, w końcu zdecydowałem się na tę wersję, chociaż na koncertach i tak gram za każdym razem inaczej ;]

PS Jeśli chodzi o wokale towarzyszące, to jakoś jeszcze się wstydzimy śpiewać ;]
Kelme
Stały bywalec

« Odpowiedz #4 : Październik 14, 2007, 21:59:50 »

Dziękuję Wam za miłe słowa pod adresem mojej kapeli.
Karol, jesteście młodym zespołem a gracie nieporównywalnie lepiej niż ja w waszym wieku. Jeżeli będziecie się dalej rozwijać to przy dużym szczęściu może uda się Wam wypłynąć na szersze wody, choć w kraju w którym trendy wyznacza Doda i inne Feele, byłoby to nie lada wyczynem.
Adam, covery bardzo przyjemne, czasem grywamy podobne rzeczy (Creedence Clearwater Revival, Clapton, Dżem itp.). Nie mogę zgodzić się, że nie masz nic wspólnego z country. ''Much too Young'' to super hit Gartha Brooksa z lat 90- tych. ''Take it easy'' to southern rock, blisko spokrewniony z country.
'' Po drugiej stronie Meksyk'' - tak brzmi cały tytuł utworka. Utwory na stronce to szkice studyjne, demo z prawdziwego zdarzenia mamy zamiar nagrać na jesieni. Jako The Trace gramy od stycznia 2007. Jakimś cudem udało nam się zakwalifikować na tegoroczny Piknik Country Mrągowo 2007. Pozdrawiam kolegów muzyków.
adam2uk
Senior

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #5 : Październik 20, 2007, 16:07:48 »

Karol, piszesz, że jakoś "wstydzicie" się śpiewać - moim skromnym zdaniem właśnie najlepiej zacząć od "podśpiewywania" dodatkowych partii do lead wokalu. W moim pierwszym zespole też nikt nie chciał się zbliżyć do mikrofonu, przynajmniej na początku..

Kelme, nagrywacie demo - jeśli nagracie/wydacie CD, z chciałbym być jednym z pierwszych, który ją kupi - daj tylko cynk, jeśli będzie tak daleko.

PS: Wkrótce postaram się wrzucić linka - kawałki, które właśnie składam na konkurs - padniecie ze śmiechu...dodam, że nie ma to absolutnie nic wspólnego z toto, i muzyką rockową w ogóle - ale na razie pssst!

Pozdrawiam!
karol_guitar
Mistrz

« Odpowiedz #6 : Październik 25, 2007, 21:06:11 »

Daję linka do kolejnego nagrania, zaznaczam, że jeszcze "bardziej roboczego" niż poprzednie, nagrywane tylko dlatego żeby nowa wokalistka miała z czym ćwiczyć ;] oczywiście nagrywaliśmy na "setkę", bez piecy przez multiefekty wprost do miksera i kompa, perka elektroniczna.

http://guitarqaa.wrzuta.pl/audio/6sVQHC43XV/prototyp_-_misato_pelne_lez_wokal

PS Stroną wokalną zajął się mój własny tatuś ^^
« Ostatnia zmiana: Październik 25, 2007, 22:14:53 wysłane przez karol_guitar » Zapisane
adam2uk
Senior

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #7 : Październik 26, 2007, 20:01:43 »

Fajny numer. Jak to - namówiłeś tatę do zaśpiewania? Nagraj to z wokalistką też, wrzuć na stronę i daj tutaj linka.
Kilka dni temu wspomniałem coś o kawałkach na konkurs...właściwie to tak tylko dla zabawy, ale jakoś ten mój "po-twór" wygrał:

http://mp3.wp.pl/p/informacje/njus/266157.html

Pozdro!
karol_guitar
Mistrz

« Odpowiedz #8 : Październik 26, 2007, 21:45:05 »

Hehe dzięki Uśmiech a tata śpiewał tylko, żeby nowa wokalistka miała jak ćwiczyć, teraz juz gramy to z nią, a w połowie listopada wchodzimy do studia, tylko nie wiem ile zdołamy nagrać ;] No i bym zapomniał pogratulować wygranej Chichot Gratulacje!!
orgiasz
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #9 : Listopad 06, 2007, 13:51:06 »

www.avalanche.art.pl
Kelme
Stały bywalec

« Odpowiedz #10 : Listopad 06, 2007, 16:14:27 »

Brawo orgiasz, fajna muza, trochę nie z mojej bajki ale słowa uznania należą się jak najbardziej. Profeska.
adam2uk
Senior

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #11 : Grudzień 28, 2007, 20:04:22 »

Witam,
Kto ma ochotę niech zajrzy na stronkę:

http://myspace.com/adamtasproducer

(Taki rodzaj muzyki chyba jest off-topem samym w sobie na całym forum TOTO, powinienem to raczej zamieścić w osobnym dziale "ciekawostki", hehe)...
Pozdrawiam - i życzę wszystkim Forumowiczom oraz Pani Administrator hucznego wejścia w NOWY ROcK.
karol_guitar
Mistrz

« Odpowiedz #12 : Grudzień 29, 2007, 14:47:33 »

Hehe Adam skąd zapędy w te rejony? Chichot Robiłeś to z klawiszem, czy komputerowo ??

No więc byliśmy z zespołem w studio, niestety nie było wystarczająco dużo czasu na profesjonalne nagranie. Mieliśmy jakieś 8 godzin i nagrywaliśmy wszyscy razem, oczywiście każdy na osobną ścieżkę. Oddzielnie nagrywane były tylko klawisze i wokal. Z rezultatów nie jesteśmy w pełni zadowoleni, mastering nieco nas zawiódł. Daję linka do tego samego kawałka, który wcześniej nagrany był z wokalem mojego taty, ta wersja jest z wokalistką. Proszę jednak, żebyście nie komentowali wokalu Mrugnięcie pozostawmy tę kwestię nienaruszoną na forum, bo cały zespół łącznie z wokalistką wie, że kichowato zaśpiewała. Zapraszam również na stronę, gdzie są fragmenty kawałków ze studia (www.prototyp.koronowo.com.pl), tutaj daję linka do jednego z tych dwóch.

http://guitarqaa.wrzuta.pl/audio/1qI3BQFFUp/prototyp_-_miasto_pelne_lez

PS. Jakość się znacznie pogorszyła przy konwersji na mp3, doszły jakieś szumy, których na płycie nie ma, niestety nie wiem jak sobie z nimi poradzić. Na stronie są fragmenty lepszej jakości.
adam2uk
Senior

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #13 : Styczeń 07, 2008, 01:27:52 »

Cześć Karol!

Fajne są te 2 numery. Mieliście troche mało czasu, żeby zrobić nagranie dokładnie tak jakbyście tego chcieli.
Nie jest źle z wokalem, troche realizator mogl sie postarac i skompresowac sciezke, a nie reverbem tuszowac drobne uchybienia. Ogolnie jest ok, sekcja rytmiczna calkiem w porzo. Jeśli oddzielnie były nagrywane klawisze i wokal - to gdybys dysponowal "surowym" trackiem wokalu, i do tego cały podkład, moze moglbym lekko poprawić wokal i Ci to z-remasterowac?
Fajną macie stronkę. Będe za jakiś czas szukał jakiegoś webmastera, może w tym temacie Ty mógłbyś mnie poratować?
Pozdrawiam serdecznie,
karol_guitar
Mistrz

« Odpowiedz #14 : Styczeń 07, 2008, 14:52:32 »

Hej Adam
Jeśli chodzi o osobne ścieżki to jesteśmy umówieni z realizatorem, że przyśle nam je na płytce, mamy taki sam program do nagrywania jak on w studio, więc może uda się coś nagrać osobno, dzięki za dobre chęci Uśmiech a nasz webmaster to jednocześnie drugi gitarzysta i jakoś nie chce mu się ze stronami bawić, jedyna jaką robi to strona naszego zespołu. Miał już kilka innych propozycji, ludzie oferowali nawet honorarium, ale on zawsze odmawia, więc wątpię, że zdecydowałby się na jeszcze jedną stronę. On ma do tego w tym roku maturę, więc raczej niestety nie będę mógł pomóc.
Strony: [1] 2
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!