Polskie forum fanów TOTO TOTO - Polska strona zespołu
Grudzień 12, 2017, 11:16:26 *
   Strona główna   Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Faling In Between Live!  (Przeczytany 5072 razy)
adam2uk
Senior

Zobacz profil WWW
« : Listopad 05, 2007, 19:32:04 »

Witam,

Nie widzę jeszcze osobnego wątku dla FIBL, ale mam nadzieję, że Julia zmieni ten stan rzeczy..?

Dopiero co dostałem "świeżutkie" CD...odpakowałem, włączyłem...i....DOBRZE, ŻE W TYM MOMENCIE SIEDZIAŁEM, bo siadłbym na d***! Brzmi to naprawdę nieźle - pierwszy, tytułowy numer wbił mnie w fotel, hehe...

Ale - już po kilkudziesięciu sekundach lekkie zmieszanie, ponieważ wokale są miejscami zbyt mocno "wyprostowane"...praktycznie jest bardzo NIEWIELE wpadek wokalnych (głownie Bobbiego). I brzmi to nienaturalnie, gdy auto-tune'owy program prostuje wokal Bobbiego czy Luke'a... Myślałem, że tej techniki używa tylko Greg (np.w studyjnym "Let it go")... To w zasadzie nic takiego, Robbie Williams też używa "melodyne" i nie oznacza to bynajmniej, że nie umie śpiewać..
Przeraziło mnie to tylko w pierwszym momencie, ale chyba musze się z tym materiałem bardziej osłuchać, przed skleceniem jakiejś nieporadnej recenzji...

Brzmienie, timing, mastering...po prostu perfekcja. Obawiam się, że to prostowanie wokali może mieć wpływ na ogólną ocenę albumu. Choć wstępnie mogę wyrazić moje zdanie - najlepszy jak dotąd album live.
karol_guitar
Mistrz

« Odpowiedz #1 : Listopad 05, 2007, 20:12:10 »

Kurde, w Polsce można to w ogóle kupić ? ? ;/ nie widziałem nigdzie w necie ;/
adam2uk
Senior

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #2 : Listopad 05, 2007, 20:42:41 »

Tego nie wiem - ja mam z www.amazon.co.uk - nie wiem ile kosztowałaby przesyłka do Polski. Musiałbyś to ewentualnie sprawdzić.
bulka
Junior
**

« Odpowiedz #3 : Listopad 05, 2007, 22:54:48 »

Adamie Uśmiech ja mam podobne spostrzezenie, vocale niesamowicie podrasowane, Bobby az dostal pieknej chrypki Chichot nawet mi sie to podoba, tylko troche pachnie nienaturalnoscia. Eksperyment Uśmiech wg mnie plyta dziwnie zmiksowana, ale przyjemna bo chlopaki naprawde zabawili sie muzyka. Rosanna the besciak !! Hold the line super z vocalem , ogolnie plyta na 5 !! no i wielkie ZASKOCZENIE !! Sklar naprawde potrafi grac Uśmiech. Bylem na koncercie z tej trasy w Schwerin- w porownaniu z tym wykonaniem to dali ciala, zagrali troche inaczej te utworki a Sklar nie wiedzial po co ma glowe !!:))
pawełc
Senior

« Odpowiedz #4 : Listopad 10, 2007, 19:00:10 »

Hej. Można kupić już tą płytkę u nas.
Z góry dzięki za odpowiedź.

FIB Uśmiech
karol_guitar
Mistrz

« Odpowiedz #5 : Listopad 10, 2007, 23:01:57 »

pawełc, to było pytanie czy stwierdzenie?
pawełc
Senior

« Odpowiedz #6 : Listopad 10, 2007, 23:21:29 »

pytanie Duży uśmiech
bulka
Junior
**

« Odpowiedz #7 : Listopad 12, 2007, 18:38:02 »

niestety jeszcze nie Smutny, ale jak sie niecierpliwisz to po prostu sciagnij sobie z emule ;P a pozniej kupisz oryginal Chichot wyjscie proste Uśmiech
pawełc
Senior

« Odpowiedz #8 : Listopad 12, 2007, 19:04:38 »

Poczekam na oryginał Uśmiech
adam2uk
Senior

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #9 : Listopad 13, 2007, 03:48:07 »

PawełC - zgadzam się z Tobą, oryginał o wiele bardziej cieszy, niż ściągnięte mp3 - choć jednak z drugiej strony, gdybym chciał mieć całą dyskografię TOTO oryginalną...myślałem o tym niedawno, ale boję się powiedzieć o tym żonie, bo mnie jeszcze "pocałuje" patelnią, hehe...

PS: Bulka, na Twoim avatarze trzymasz jakąś taką pokaaaaźną rybkę - co to za ryba jest?
bulka
Junior
**

« Odpowiedz #10 : Listopad 13, 2007, 21:51:34 »

KARP Język "NO KiLL" Uśmiech
pawełc
Senior

« Odpowiedz #11 : Grudzień 09, 2007, 20:21:11 »

Hej. Właśnie teraz leci TOTO w TOK FM Falling in Between Live! A ja myślałem, że tam tylko gadają. Brawa dla tej stacji. Uśmiech
Kelme
Stały bywalec

« Odpowiedz #12 : Grudzień 09, 2007, 20:38:52 »

To akurat zupelny przypadek. W tej stacji mają może 10 dyżurnych płyt na krzyż. Widocznie jakiś redaktorek przyniósł własną płytę by ożywić niedzielną nudę.
tomvid
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #13 : Grudzień 05, 2008, 19:01:47 »

Witam na forum.

No cóż sprawa wokali na FiBL tak mnie poruszyła, że nie mogę się powstrzymać przed postem (i rejestracją na forum).
Ja nie wiem, jak Wy, ale ja nie mogę tego plastikowego dźwięku słuchać. Oglądam DVD, słucham CD i nie wierzę, nie wierzę, że coś takiego mogł reżyser dźwieku (lub inna odpowiedzialna osoba) zrobić. Słyszałem podciągnięte wokale, ale tu jest totalna masakra! Zwłaszcza mam na myśli tutaj Bobby'iego. Dziwne, że Toto się na to zgodziło... Dobrze, że instumenty jeszcze jakoś brzmią, bo inaczej nie sięgałbym po te krążki.
Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!