Polskie forum fanów TOTO TOTO - Polska strona zespołu
Grudzień 15, 2017, 16:44:35 *
   Strona główna   Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Dlaczego śpiewali tylko na jednym albumie?  (Przeczytany 3617 razy)
poprostumariusz
Nowicjusz
*

« : Maj 09, 2009, 22:19:46 »

Dlaczego Jean-Michel Byron i Fergie Frederiksen śpiewali tylko na jednym albumie TOTO? /Fergie - Isolation, Janek-Michał - Past to Present/. Nie sprawdzili się czy co? Ich wokal nie zasiedział członkom TOTO?
karol_guitar
Mistrz

« Odpowiedz #1 : Maj 10, 2009, 10:08:05 »

Z tego co wiem co Fergie sam zrezygnował, a  Byron został wywalony po jakimś roku w zespole. Jeśli chcesz wiedzieć dlaczego to wystarczy posłuchać Język (jego wykonanie Rosanny to profanacja), że nie wspomnę o dwuznacznych ruchach scenicznych Mrugnięcie
aneta
Stały bywalec

zawsze wierna fanka

« Odpowiedz #2 : Maj 10, 2009, 18:47:52 »

no niestety Jean Michel był jaki był...Karol masz rację momentami jakbym widziała słynnego Mike'a Jacksona a niestety taki image nijak się ma do wizerunku Toto.ale to tylko moje zdanie...pozdrawiam wszystkich

aneta 505267835 pozdrawiam
MICHART56
Stały bywalec

« Odpowiedz #3 : Maj 11, 2009, 13:18:24 »

Z Frederiksenem powstał najlepszy album TOTO - Isolation (według mnie) ,,, szkoda ze więcej nie wrócili do tego gatunku. A Fergie naprawde dobrze spiewał i mógł zostać jeszcze  Duży uśmiech
« Ostatnia zmiana: Maj 11, 2009, 13:21:37 wysłane przez MICHART56 » Zapisane
karol_guitar
Mistrz

« Odpowiedz #4 : Maj 11, 2009, 15:08:14 »

Mi się ogólnie wokal Fredericksena nie bardzo podoba, całe szczęście na płycie jest dużo wokali wielogłosowych, to moim zdaniem trochę łagodzi jego momentami ostre "piszczenie".
mike
Junior
**

« Odpowiedz #5 : Maj 11, 2009, 20:20:56 »

Byron był porażką totalną... A znając sytuację zespołu w roku '90 zacząłem analizować wypowiedź Luke'a na jednym koncercie, w czasie przedstawiania zespołu. Brzmiało to mniej więcej: "Mam zaszczyt przedstawić nowego członka zespołu, miejmy nadzieję, że po raz ostatni - Jan-Michał Bajron"* Nie mogłem się oprzeć myśleniu dwuznacznemu:
1. Miejmy nadzieję, że po raz ostatni...mamy nowego członka zespołu
2. Miejmy nadzieję, że po raz ostatni...go zapowiadam Chichot

*chciałbym nadmienić, że Luke nie mówił po polsku, a to jest jedynie wolny przekład. Przykro mi, jeżeli komuś runął światopogląd.

MICHART56
Stały bywalec

« Odpowiedz #6 : Maj 11, 2009, 22:26:32 »

Nie jestem za Bajronem ale podoba mi sie jego wykonanie Hold the line  Duży uśmiech
pawsoch
Junior
**

Od 1986 Toto w mojej głowie a 1996 na ramieniu ;-)

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #7 : Czerwiec 14, 2013, 06:53:02 »

Racja, nie pasował do kapeli ale zaśpiewał w jednym z najwspanialszych ich utworów "can you hear what i'm saying", zresztą "Out of love" też jest dobry.
Fergie zaspiewał na jednej z najlepszych płyt i z nim zespół utrzymywał kontakt. Jego głos zawsze przypominałmi Andersona z Yes, b.dobry wokal, ogólnie cała Isolation to udany eksperyment. Janek Borysewicz kiedyś wspomniał w wywiadzie przed pierwszym koncertem Toto w Polsce, że Isolation to jest jedna z jego ulubionych płyt (i nie chodzi tu o same Toto).
Sebastian
Gość
« Odpowiedz #8 : Lipiec 05, 2013, 09:12:54 »

Z Frederiksenem było tak: po Toto IV zespół zachłysną się sławą i zaczął eksperymentować z narkotykami do tego stopnia że decyzja o wyrzuceniu Kimballa z zespołu nie była racjonalnie przemyślana, była podjęta pod wpływem narkotyków - fakt że Bobby dawał strasznie w palnik i nie przychodził na próby. To nie zmienia faktu że brali wszyscy z zespołu, Bobby po latach przyznał że bardzo go to zabolało i że nie było to sprawiedliwe ale uratowało mu to życie. Mimo odejścia z zespołu Kimball pomagał Frederiksenowi w nagrywaniu wokali ponieważ Isolation było nagrane praktycznie 3/4 części - mam 4 utwory z tej płyty które w originale śpiewa Bobby i brzmi to niesamowicie 
Sebastian
Gość
« Odpowiedz #9 : Lipiec 05, 2013, 09:41:43 »

Frederiksen odszedł z zespołu ponieważ przy nagraniu płyty Fahrenheit były jakieś problemy w studiu z wokalem Fergiego. Williams odszedł bo ćpał i pił w takich ilościach że stracił głos, a Byron.....narzucony przez wytwórnie płytową
Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!