Polskie forum fanów TOTO TOTO - Polska strona zespołu
Grudzień 14, 2017, 09:06:29 *
   Strona główna   Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Jeff Porcaro Tribute Concert 1992.12.14  (Przeczytany 4211 razy)
mike
Junior
**

« : Kwiecień 25, 2009, 14:58:42 »

Czyli trzygodzinna uczta dla fanów Toto i Jeffa. Tribute nie pełen smutku, lecz raczej celebracja życia i twórczości Jeffa Porcaro. Jednak nie ukrywam, ze zakładam ten wątek, żeby zadać pytanie, które mnie strasznie nurtuje (a na które można odpowiedzieć niestety jedynie gdybaniem). Ale do rzeczy:

Gdzie do cholery tamtego dnia byli Joseph Williams i przede wszystkim BOBBY KIMBALL, którzy bądź co bądź znali Jeffa dość dobrze. Mimo sporów, waśni itp. te osoby powinny się mimo wszystko pojawić. Ciekawi mnie bardzo, czy to aktualny wtedy skład Toto nie zdecydował się ich zaprosić, czy to oni odmówili/nie byli w stanie się stawić. Jak myślicie?

MarS
Junior
**

« Odpowiedz #1 : Kwiecień 27, 2009, 14:27:11 »

Trudno powiedzieć ... wydaje mi się, że to było związane z niechęcią do siebie na linii: Kimball, Williams - reszta zespołu. Wielka szkoda, że na ten jeden moment nie potrafili zapomnieć ...

JW został wyrzucony z zespołu "za używki". Przykro było patrzeć jak ten niesamowity wokalista artystycznie stacza się po równi pochyłej  Smutny  Bardzo się cieszę, że jednak udało mu się wydostać ze szpon nałogów. BK "odwinęło" po sukcesie płyty TOTO IV, więc postanowił odejść z zespołu i zacząć karierę solową. Mam wrażenie, że Lukather i reszta mu tego do końca nie wybaczyli. TOTO to był zespół kumpli-braci a nie jakaś tam komercyjna pseudokapela. To było dla nich ważne!
Zwróć uwagę na fragment z oświadczenia Steva zamykającego rozdział TOTO. Luke nawiązuje do Bobby'ego "... był poza zespołem przez 16 lat, później wrócił i zresztą znacie historie z innymi wokalistami..." wiem, może tu bardziej tłumaczy jak to było z wokalistami ale dla mnie to ma szerszy kontekst.

Podkreślam jest to moja subiektywna opinia.

Peace, MarS

MICHART56
Stały bywalec

« Odpowiedz #2 : Kwiecień 28, 2009, 19:46:41 »

a mam pytanie. Czy był tam Fergie Frederiksen  Duży uśmiech ?
mike
Junior
**

« Odpowiedz #3 : Kwiecień 29, 2009, 00:56:45 »

Nie, nie było Język. Ale on się z Toto nie nawspółpracował za dużo. Oprócz podstawowego wtedy składu (Lukather, Paich, M.Porcaro Simon Phillips) pojawili się:

John James, Paulette Browne, Jackie Mahgee, Jenny Douglas McRae, Donna McDaniels, Steve Porcaro, Chris Trujillo, Lenny Castro, Michael McDonald, Don Henley, Donald Fagen, Denny Dias, Boz Scaggs, Eddie Van Halen, George Harrison, David Crosby.

Właśnie to mnie denerwuje, że jak spojrzy się na gości, to mimo iż w większości byli związani z Toto, to jednak nie aż tak bardzo jak Kimball, czy nawet Williams (chociaż w tym wypadku te powiązania są już mniejsze). Szczególnie, że 6/7 lat później mieliśmy już XX i reunion tour...

Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!