Polskie forum fanów TOTO TOTO - Polska strona zespołu
Grudzień 12, 2017, 10:59:06 *
   Strona główna   Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 4
  Drukuj  
Autor Wątek: Steve Lukather  (Przeczytany 19805 razy)
Kaszenor
Junior
**

« : Styczeń 09, 2007, 18:04:37 »

Witam. Postanowiłem założyć pierwszy konkretny temat (nie wiem czy się spodoba). Co myślicie o tym wspaniałym muzyku? Osobiście uważam, że posiada najciekawszą barwę głosu z wszystkich członków Toto. Prawdziwy lider, profesjonalista w każdym calu, niesamowicie wszechstronny muzyk. Świadczy o tym ogromna liczba utworów nagrana jako muzyk sesyjny z przeróżnymi artystami-mniejszymi i większymi. Jedyny polski zespół-Budka Suflera-miał zaszczyt nagrywać z nim dwa kawałki. A w Toto? Nic dodać nic ująć, gdy słucham utworu "Melanie" nie mam żadnych złudzeń-niesamowity kompozytor, człowiek nuta.
Julia Stoff
Administrator
Senior

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : Styczeń 09, 2007, 19:47:40 »

Witam. Postanowiłem założyć pierwszy konkretny temat (nie wiem czy się spodoba)...

Czemu nie. Świetny temat, biorąc pod uwagę fakt, że Lukather właśnie wszedł do studia i zaczął nagrywać nową płytę , każdy niedługo przypomni sobie na nowo o wielkości tego artysty. Szczerze powiedziawszy jestem bardzo ciekawa tej jego nowej solowej płyty. W porównaniu z TOTO, to całkiem inne granie, ale na pewno będzie warte posłuchania. Czasami tylko ubolewam, że już nie powróci atmosfera z jego płyty "Lukather" czy TOTO'wskiego "Tambu". Tęskno mi czasami do tych czasów  Mrugnięcie ...Ale wokal Lukathera ciągle genialny, a już nie wspomnę o nim jako o gitarzyście - cudo. Miło jak się jeszcze słyszy na tym świecie prawdziwych muzyków.

Odnośnie nagrywania płyty, informacje tutaj jakby ktoś szukał: http://www.stevelukather.net/Article.aspx?id=42
pawcio
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #2 : Styczeń 09, 2007, 22:45:40 »

Wokal jak wokal ale to jak ten człowiek gra na gitarze to poprostu koniec świata ... Wirtuoz pod każdym względem ... Czasami jak patrze na koncerty to aż nie moge uwierzyć że człowiek może takie dźwięki wydawać z gitary  Mrugnięcie
karol_guitar
Mistrz

« Odpowiedz #3 : Styczeń 10, 2007, 14:12:43 »

No cóż sam gram na gitarze i Luke jest dla mnie niewątpliwie wzorem. Jego solówki to mistrzostwo i nie chodzi tu o "wymiatanie" techniczne, ale umiejętne komponowanie dźwięków  Mrugnięcie Patrząc na DVD z koncertów TOTO zapożyczyłem od Niego niektóre techniki (oczywiście mam na myśli te, które jestem w stanie zgrać). O wokalu się nie wypowiadam, chociaż da się odczuć porównując na przykład DVD z koncertu TOTO z Paryża (1990r.) i DVD z Amsterdamu (2003r.), że Luke niestety traci skalę i pewną swobodę w wokalu...  Smutny
pawcio
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #4 : Styczeń 10, 2007, 15:02:57 »

chociaż da się odczuć porównując na przykład DVD z koncertu TOTO z Paryża (1990r.) i DVD z Amsterdamu (2003r.), że Luke niestety traci skalę i pewną swobodę w wokalu...
Mam te same odczucia co do tych dwóch koncertów ...
Kaszenor
Junior
**

« Odpowiedz #5 : Styczeń 10, 2007, 18:21:27 »

To może napiszecie jakie macie ulubione utwory, w których gra lub śpiewa Luke. Aha jakiś czas temu przeglądając stare forum przeczytałem o konferencji prasowej, która odbyła się po koncercie w Warszawie. Podobno padły tam obraźliwe słowa do członków grupy. Czy ktoś mógłby mi przybliżyć co się tam działo?

Oto moje typy:While My Guitar Gently Weeps (wersja koncertowa "Toto live i Amsterdam", Toto:"Melanie", "The road goes on", "Don't chain my heart", "If you belong to me". Solo: "Lonely beat of my heart" to tylko niektóre.

Mile widziane jakieś linki z ciekawych stron o Luke.
Witek [Chrzanów]
Senior

« Odpowiedz #6 : Styczeń 10, 2007, 19:50:37 »

jako wokalista to "i will remember" a jako gitarzysta to nie dam rady wybrać bo wszystko jest doskonałe...
Dracula
Junior
**

« Odpowiedz #7 : Styczeń 10, 2007, 21:50:33 »

Witam. Co do głosu Lukather faktycznie troche podupadł , chyba sam też sobie zdaje z tego sprawę bo nawet na koncertach rzadziej pojawiają utwory z jego wokalem. Jednak warsztat gitarowy zacnego "stefana" cały czas ulega polepszeniu Uśmiech mam porównanie z tym co prezentował na livefields , live in amsterdam i tym co widziałem osobiście w sierpniu 2006 stojąc pod samą sceną na koncercie w amberg, w niemczech . Jego umiejętności legły znacznemu polepszeniu , przyznam szczerze że to co robił na live in amsterdam to jeszcze nic z tym co pokazał niedawno.Byłem w kompletnym szoku i sam bym nie uwierzył gdybym tego nie usłyszał(a wiem co mówię bo papier muzyka zawod. posiadam) - tego sie po prostu nie da opisać...Jest coraz lepszy  i dla mnie zawsze był gitarzystą , sprawa wokalu była drugorzędna , chociaż album Kingdom of Desire jest jedyny w swoim rodzaju, na nim sie wychowałem i bez wokalu lukathera nie byłby tak wyśmienity.Ogólnie muzyk cud miód.Ale sie rozpisałem...pozdrawiam:)
karol_guitar
Mistrz

« Odpowiedz #8 : Styczeń 10, 2007, 22:10:57 »

Dracula Ty szczęściarzu!! Oj wiele bym dał, żeby stać pod sceną i wywalać gały na Lukathera  Duży uśmiech
Julia Stoff
Administrator
Senior

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #9 : Styczeń 11, 2007, 19:36:32 »

Rzeczywiście "I will remember" i wogóle cała płyta TAMBU. To było cudo. Tęsknię za tym dawnym wokalem, bo już Luke tak nie śpiewa niestety, a jeśli chodzi o Niego jako gitarzystę to ciągle jest genialny, a nawet i coraz lepszy, tak więc...
pawsoch
Junior
**

Od 1986 Toto w mojej głowie a 1996 na ramieniu ;-)

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #10 : Styczeń 12, 2007, 13:38:55 »

...miałem Go na wyciagnięcię ręki...sam gram na gitarze i gdy widziałem co on wyprawia to do dzisiaj jestem blady - kocham Go
bulaga
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #11 : Styczeń 12, 2007, 15:45:48 »

Witam, to moj pierwszy post na forum Mrugnięcie

Jakie numery Steve nagral z Budka ?

PS. Sa tu jacys bebniarze ? Uśmiech

.: TOTO :.
Kaszenor
Junior
**

« Odpowiedz #12 : Styczeń 12, 2007, 16:16:04 »

Jakie numery Steve nagral z Budka ?

Taniec Cieni z piękną dynamiczna solówką oraz Breathing You z tym samym podkładem muzycznym tylko angielska wersja.
Tutaj troche informacji http://www.stevelukather.net/Session.aspx?id=309
Kelme
Stały bywalec

« Odpowiedz #13 : Styczeń 12, 2007, 22:42:01 »

Bulaga. Ja jestem bębniarzem. Ale to temat o Lukatherze przecież.
Sebstshi
Moderator globalny
Nowicjusz

Hmm...

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #14 : Styczeń 14, 2007, 02:10:18 »

Bulaga. Ja jestem bębniarzem. Ale to temat o Lukatherze przecież.

Kelme, Bulaga: Zapraszam do kącika dla muzyków: http://www.toto-music.net/forum/index.php?board=7.0 Szok
Strony: [1] 2 3 4
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!