Polskie forum fanów TOTO TOTO - Polska strona zespołu
Grudzień 13, 2017, 17:45:05 *
   Strona główna   Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Simon Phillips  (Przeczytany 4453 razy)
Kelme
Stały bywalec

« : Styczeń 16, 2007, 21:26:26 »

To dobry pomysł, by prezentować sylwetki członków zespołu. Simon jest mi bliski ze względu na zbieżność zainteresowań instrumentalnych. Uważam go za jednego z najbardziej wszechstronnych perkusistów na świecie. Dużo wnosi do gry całego zespołu. Używa rozbudowanego zestawu, charakterystycznego dla perkusistów art i progresywnego rocka, oraz zespołów z bogatym i różnorodnym instrumentarium. Jego kapitalną zaletą jest oburęczność i obunożność. Dla niezorientowanych: gra beat np. na hi-hacie w zależności od potrzeb prawą lub lewą ręką itp. Posiada umiejętność perfekcyjnego grania na dwóch centralkach, przy jednoczesnych przewalankach po tomach, a tych ma naprawdę sporo poczynając od oktobanów, werblu piccolo a na 20- calowym tomie kończąc. Dużo smaczków dają rimshoty i akcenty na splashu w spokojniejszych numerach. Ciekawie brzmi rytm grany na chinkach, a raczej na chinach ( Live in Amsterdam ). Interesująco programuje maszyny perkusyjne. Wreszcie jest dobrym producentem, programistą itd. Najlepszy numer jaki gra w Toto to moim zdaniem '' Dave's gone skiing '' zarówno w wersji studyjnej jak i koncertowej. Fajne są również jego projekty solowe. Dobrze, że właśnie taki bębniarz trafił się Totkom.
Kaszenor
Junior
**

« Odpowiedz #1 : Styczeń 16, 2007, 21:32:19 »

Jestem gitarzystą i nie znam się na perkusji, ale gdziekolwiek czytam o tym facecie wszędzie znajduję określenie: człowiek-orkiestra. To podobno jeden z najlepszych perkusistów na świecie. Nie wiem jak wypada na tle Jeffa Porcaro.
karol_guitar
Mistrz

« Odpowiedz #2 : Styczeń 18, 2007, 17:09:08 »

Myślę, że nie można porównywać Simona z Jeffem, bo styl i brzmienie TOTO trochę się zmieniło. Moim zdaniem jednak Phillips godnie zastępuje Porcaro i pod względem umiejętności dorównuje innym członkom grupy.
Spider
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #3 : Kwiecień 16, 2007, 00:59:49 »

Widzieliście co Simon wyrabiał na koncercie z Operą ;>?

Podpowiem:
http://www.youtube.com/watch?v=ogRu31Mz7vk&mode=related&search=

3minuta i 20 sekuna Mrugnięcie) na przykład Uśmiech))
Kelme
Stały bywalec

« Odpowiedz #4 : Kwiecień 16, 2007, 11:08:24 »

Zanim przystąpił do Toto grał między innymi tak:
http://www.youtube.com/watch?v=zvP2hJLh2Ts
Skusia
Senior

« Odpowiedz #5 : Czerwiec 01, 2007, 20:57:38 »

Zanim przystąpił do Toto grał między innymi tak:
http://www.youtube.com/watch?v=zvP2hJLh2Ts

Świetnie zagrał w tym kawałku. Ktoś w komentarzach pod klipem napisał że wszystko ok, oprócz tego że Simon wygląda jak królik  Duży uśmiech
To teraz zagadka - kto mi powie jak nazywają się muzycy z którymi gra Phillips w tym klipie? Kurcze bardzo podszedł mi ten fusion'owy styl i chciałbym przyjrzeć się bliżej, ale niestety nie rozpoznaję tego gitarzysty Smutny
bulka
Junior
**

« Odpowiedz #6 : Czerwiec 01, 2007, 21:14:21 »

Basista to Anthony Jackson , a gitarzysta, kurcze mam na koncu jezyka a wymowic nie moge Uśmiech
waldomore
Junior
**

« Odpowiedz #7 : Czerwiec 01, 2007, 23:42:36 »

Basista to Anthony Jackson , a gitarzysta, kurcze mam na koncu jezyka a wymowic nie moge Uśmiech
...Ray Russell (tak mi się wydaje)Uśmiech
Skusia
Senior

« Odpowiedz #8 : Czerwiec 02, 2007, 01:23:03 »

Wielkie dzieki panowie - jestescie niezastąpieni Uśmiech
Skusia
Senior

« Odpowiedz #9 : Czerwiec 02, 2007, 01:36:40 »

Grają też tutaj - http://www.youtube.com/watch?v=jb8k53ZzJbc - kurcze gdybym wczesniej znalazł to znałbym odpowiedź  Duży uśmiech

A wracając do Simona to gdy oglądam go sprzed lat to wydaje mi się że dysponował troszkę innym stylem - powiedziałbym ze nawet zbliżonym do Jeffa. Szczególnie słychac to na powyższych klipach albo w studyjnym Dave Gone Skiing z Tambu. Tak fajnie wyodrębnia to czyste mechaniczne brzmienie i stope. Dopiero pozniej wytrworzył swój inny styl, taki trochę bardziej rozkręcony i "blaszany" którego trzyma się dziś. No chyba ze mam cos z uszami  Duży uśmiech
Pozdrawiam
adam2uk
Senior

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #10 : Wrzesień 23, 2007, 14:20:38 »

Wpadł mi w ręce ostatnio bardzo fajny zestaw loopów perkusyjnych "NI Artist Grooves", gdzie m.in. właśnie Simon spróbkował kilkadziesiąt świetnych sekwencji na zestawie tama starclassic i blachach bodajże zidjian-a. Bardzo fajna barwa werbla, wszystko bardzo selektywnie gada. Mogłoby to zastąpić w studiu niejednego bębniarza albo realizatora, he he! (to oczywiście żart..)
Oprócz Simona zsamplowani są tu także inni, ogólnie respektowani bębniarze - D.Chambers, K.Aronoff czy M.Gaynor.

Co do Simona, dawno temu myślałem, że jest on takim zwykłym bębniarzem-anemikiem, który po kilku mocnych kawałkach będzie płakał: "weźcie ode mnie już te pałki", ale oczywiście byłem w błędzie. Facet nie tylko gra precyzyjnie ale jednocześnie naprawdę ma power, widziałem mnóstwo fajnych wstawek video z koncertów z jego udziałem, gdzie prawdziwą energię pokazuje właśnie pod koniec koncertu!
Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!