Polskie forum fanów TOTO TOTO - Polska strona zespołu
Grudzień 16, 2017, 10:13:07 *
   Strona główna   Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2
  Drukuj  
Autor Wątek: Sprzęt dla gitarzystów ;]  (Przeczytany 10035 razy)
karol_guitar
Mistrz

« : Styczeń 31, 2007, 22:30:29 »

Ideą, dla której założyłem ten temat jest podzielenie się doświadczeniem z innymi, ale bardziej zdobycie doświadczenia w dziedzinie sprzętu Mrugnięcie mam nadzieję, że jest tu ktoś, kto zasila już tak liczne szeregi gitarzystów Uśmiech

Sam gram na gitarze elektrycznej firmy IBANEZ. Model RG507 i muszę przyznać, że sprzęt się sprawdza, jest naprawdę świetny, choć niektórzy wymieniają przystawki na inne (najczęściej DiMarzio) to według mnie przetworniki firmy Ibanez montowane seryjnie w układzie H-S-H są świetne. Seryjnie montowane przystawki to S1, V7 i V8. Gitarka świetnie stroi i mogę ją szczerze polecić każdemu Uśmiech
Jeśli chodzi o efekty to z powodów finansowych gram na procesorze, a nie na kostkach. Mój sprzęt to KORG AX1500G. Jak na razie nie można narzekać, chociaż brzmienia przesterów nie do końca mnie zadowalają.
Nie posiadam pieca, ale planuję kupić, a ponieważ nie mam w tym doświadczenia to zwracam się o pomoc do forumowiczów Uśmiech szukam pieca o mocy od 80 do 120 watt!! czy jest coś co możecie mi polecić??
Dracula
Junior
**

« Odpowiedz #1 : Luty 04, 2007, 13:43:56 »

ja rozglądałbym sie za marshallem - konkretnego modelu Ci nie podam , ale jeśli odpowiada Ci klasyczno rockowe brzmienie tych piecy to powinny sie sprawdzić. Sam katuję swojego marshalla z serii MG i jestem z niego bardzo zadowolony , jest niezawodny , tylko raz sie troche przegrzał ale chodził non stop w wyniku 12 godzin ciągłego grania, w dodatku podpięty pod gitarę basową...a podłączony pod gitarę z górnej półki(np. oryginalny stratocaster Uśmiech) brzmi dobrze nawet bez dodatkowych efektów.
karol_guitar
Mistrz

« Odpowiedz #2 : Luty 04, 2007, 15:31:34 »

myślę o marshallu lub ewentualnie o Fenderze Uśmiech a jeśli chodzi o stratocastery to one nie potrzebują wyszukanego sprzętu żeby świetnie brzmieć Mrugnięcie
Pluto
Junior
**

« Odpowiedz #3 : Luty 04, 2007, 18:32:31 »

Przepraszam kolegów gitarowych,że sie wtrące.Być może kogoś z waszych znajomych to zainteresuje.Mam do sprzedania syntezator gitarowy Roland.Na chwilę obecna nie wiem co to za model-nie mogą teraz tego sprawdzić.Nie jest to najnowszy Rolek,tylko model poprzedni.Podobnie przetwornik,bodaj GK Ak.Nuż widelec.To moja komóra 695 06 19 69

PLUTO TO JA.
Dracula
Junior
**

« Odpowiedz #4 : Luty 05, 2007, 10:44:53 »

fakt, strat brzmi dobrze nawet podłączony o starej unitry...ja ostatnio używam stratocastera właśnie w konfiguracji z marshallem i efekt jest kapitalny :)poza tym tej gitary prawie nie trzeba stroić(ale to już inny temat na poemat)
karol_guitar
Mistrz

« Odpowiedz #5 : Luty 05, 2007, 13:20:36 »

jak już napisalem na codzień używam Ibaneza RG507 i mogę z czystym sumieniem polecić Uśmiech a od czasu do czasu na koncertach gram na stracie i jest świetny, chociaż gryf Ibaneza to bajka  Mrugnięcie
karol_guitar
Mistrz

« Odpowiedz #6 : Maj 24, 2007, 17:10:51 »

jest ktoś kogo interesuje kupno mojej gitarki? Uśmiech Ibanez RG507 Uśmiech

http://allegro.pl/show_item.php?item=198941455
waldomore
Junior
**

« Odpowiedz #7 : Maj 24, 2007, 22:38:38 »

Miałem kiedyś Ibaneza na podobnym osprzęcie (V8,V7,S1) był to RG 380 DX. Fajne brzmienie, ale tylko do ostrego rocka. Zmieniłem potem na Strata, bo był bardziej uniwersalny.  Nie napisałeś jaki tam jest mostek Floyd Rose, bo jak jest PRO EDGE to biore od razu !!! Sie wie za rozsądne pieniądze Uśmiech)) (ach ten sentyment).
karol_guitar
Mistrz

« Odpowiedz #8 : Maj 25, 2007, 15:34:36 »

właśnie chyba to jest PRO EDGE Uśmiech ale nie jestem pewny. wiesz może jak to sprawdzić?
karol_guitar
Mistrz

« Odpowiedz #9 : Maj 25, 2007, 17:34:31 »

poszperałem w necie i większość tych Ibanezów ma mostek Pro Edge, choć zdarzył się jeden z Edge Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: Maj 25, 2007, 21:42:37 wysłane przez karol_guitar » Zapisane
waldomore
Junior
**

« Odpowiedz #10 : Maj 25, 2007, 22:19:01 »

Ja w moim miałem TRS II, natomiast PRO EDGE poza napisem "Licensed Under Floyd Rose Patents" nie ma innych oznaczeń, no chyba że od spodu. Z tego co się orientuje to modele RG 507 (nie wiem czy wszystkie) miały właśnie mostek  EDGE, ale raczej nie LO-PRO (ale kto to wie) Mrugnięcie
karol_guitar
Mistrz

« Odpowiedz #11 : Maj 25, 2007, 22:30:13 »

"Licensed Under Floyd Rose Patents" -- taki właśnie napis jest wygrawerowany na mostku mojej gitary Uśmiech

więc jesteś zainteresowany? Uśmiech
waldomore
Junior
**

« Odpowiedz #12 : Maj 25, 2007, 22:57:56 »

Hmmm... wszystko wiem o tej gitarze, ale nie znam ceny:) Szczerze powiedziawszy musze najpierw wymienić piec na jakiś mocniejszy, wiec z finansami może być krucho. Chyba że chcesz nabyć odemnie wzmacniacz Peavey Enwoy 110, 35 watowy?
karol_guitar
Mistrz

« Odpowiedz #13 : Maj 25, 2007, 23:08:29 »

cena -- 1800 PLN

a jeśli chodzi o piecyl to niestety z powodów finansowych nie mogę zakupić ;/ ale jeśli już to bandita 112
waldomore
Junior
**

« Odpowiedz #14 : Maj 25, 2007, 23:17:30 »

Cena kusząca, ale niestety najpierw musze kupić mocny piec.
Strony: [1] 2
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!