Polskie forum fanów TOTO TOTO - Polska strona zespołu
Grudzień 11, 2017, 15:59:33 *
   Strona główna   Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Polskie bezguscie !!  (Przeczytany 7344 razy)
bulka
Junior
**

« : Luty 05, 2007, 18:06:55 »

Wiem ze Eurowizja sama w sobie jest kiczem, ale to chyba nie znaczy ze Polacy maja pokazywać sie z kolejnym. Skad u nas, polaków, taki totalny bezgust? Macie jakies teorie ??
Pluto
Junior
**

« Odpowiedz #1 : Luty 05, 2007, 18:40:11 »

totalny bezgust
Masz na myśli bezguście tych,co nominowali te ,a nie inne piosenki do preeliminacji,czy też bezguście społeczeństwa,które wybrało spośród tych propozycji tę ,a nie inna piosenkę?Bo to dwie różne sprawy.
Gdyby wybierano na Eurowizje piosenke bez zgłaszania propozycji,to pewnie wygrała by inna niż Jet Set.I to byłby dopiero reprezentant gustu społeczeństwa.Ale boję sie,że wtedy i tak pojechałaby jakaś Gosia,Ania,czy inna Hania.Jest tez możliwe,że gdyby nie moderować gustu Polaków takimi narzuconymi propozycjami ,to na Eurowizji reprezentowałaby nas grupa...Boys!
Pmiętaj o innych wyborach w tym kraju(czyt.:memento Lepper)
Problem,że w tym kraju nie pisze sie piosenek festiwalowych.Świadczą o tym coraz gorsze "Opola".Lub też na siłe uwrażliwia sie gawiedź bojkotując taki nurt w muzyce.
Ostatnim ,moim zdaniem przebojem festiwalowym na miarę ,ot choćby -Eurowizji był apiosenka "Oczy szeroko zamknięte" Łez.Miała ona wszystko ,co potrzeba.Takie jest moje zdanie.
Rzecz jasna ten typ utworów nie jest mi najbliższy i nie wchodzę w polemiki z ludźmi atakującymi ten nurt jako mało ambitny,czy prostacki.
Zilustruję to przykładem sportowym.Do wczoraj uważałem,że piłka ręczna to najnudniejsza i najniepoważniejsza gra zespołowa spośród wszystkich. I od jutra dalej tak będzie!Ale wczoraj mało nie zjadłem swoich kapci.Resztę sobie dośpiewajcie.
Pozdrawiam-Pluto,pies jedzący czasem kapcie

PLUTO TO JA.
bulka
Junior
**

« Odpowiedz #2 : Luty 06, 2007, 00:47:25 »

Pluto, powiem tak, i jedno i drugie , nie wazne co by nie było zawsze bedzie taki shit, w sumie nie dziwie sie nikomu, bo jak z  kupy mozna wygrzebać jakiś smakowity kąsek... Uśmiech moze Ci odrobinke lepsi uciekają jak tylko słyszą temat Eurowizji, nie wiem Uśmiech ale tak sobie myśle, że kiedys niejaka E.Górniak wcale nie nagrala takiego kiczowatego utworu, pojechała i zdobyła chyba 2 miejsce, wole chyba żeby jechał tam ktoś kto robi jako taką muzyke, niż ktoś kto ma szanse cos ugrać... Uśmiech wizytówka jest wizytówka...
Pluto
Junior
**

« Odpowiedz #3 : Luty 06, 2007, 08:11:56 »

wole chyba żeby jechał tam ktoś kto robi jako taką muzyke, niż ktoś kto ma szanse cos ugrać... Uśmiech wizytówka jest wizytówka...
I tak też myślą nominujący!Chcą ,abyśmy nie byli postrzegani w Europie jako kulturowe"prostaczki".Stąd wystrzeganie sie utworów w których kluczową role odgrywa melodia,uproszczenia rytmiczne i aranzacyjne,czy patos stylistyczny.
 "To nie ja "to był wspaniały utwór festiwalowy.Dziś takich juz się nie pisze.Miał ten niesamowity monumentalizm i świetną ,niebanalną a przebojową melodię.Ze świecą szukać takich teraz.

PLUTO TO JA.
bulka
Junior
**

« Odpowiedz #4 : Luty 06, 2007, 12:53:05 »

To chyba nie znaczy, że mamy tam wysyłać pseudo muzyków jakimi jest zespól The Jet Set ...
skazik
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #5 : Luty 11, 2007, 10:42:04 »

ja tam z polskich zespołów słucham tylko Farbenów, Żółwi, Akurat i pare innych których nie podam, a reszta które słyszałam to beznadzieja...;]
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2007, 10:52:16 wysłane przez skazik » Zapisane
Pluto
Junior
**

« Odpowiedz #6 : Luty 16, 2007, 20:00:29 »

To chyba nie znaczy, że mamy tam wysyłać pseudo muzyków jakimi jest zespól The Jet Set ...
Nie!Ale nie znaczy to również,by wysyłać tam kapele niszowe!No tak,czy nie?!Są festiwale muzyki altwernatywnej,czy jakiejś tam innej.Ale na Eurowizję i inne FE-STI-WA-LE muszą jechać przedstawiciele nurtu adekwatnego do przedsięwzięcia!
Jet Set?Nie!Ale Świetliki czy inne ,nie wiem!-...Smoliki-też zdecydowanie NIE!

..."cała sala,bracie,śpiewa z nami..."

Czy się to komus podoba ,czy nie... Chichot.I rób co chcesz-takie sa reguły.Nie zmieniajmy ich tylko dlatego,że ...nie potrafimy im sprostać  Płacz

PLUTO TO JA.
Kelme
Stały bywalec

« Odpowiedz #7 : Wrzesień 13, 2007, 13:41:09 »

Może się czepiam, ale uważam, że piosenka zespołu Feel, która wygrała Sopot Festiwal jest koszmarnym kiczem, wiernie odzwierciedlającym gust większości naszych obywateli. Piosenka Carly Simon z lat osiemdziesiątych (podejrzenie o plagiat) jest o niebo lepsza na co wskazuje fakt, że do dziś ją pamiętam.
karol_guitar
Mistrz

« Odpowiedz #8 : Wrzesień 13, 2007, 15:05:25 »

z opinii które słyszałem wynika, że piosenka zespołu Feel wpada w ucho, ale jej aranż jest bardzo prosty, żeby nie powiedzieć prymitywny. To nie mój klimat i zgadzam się z kelme - kicz.
martinsa
Nowicjusz
*

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #9 : Październik 27, 2014, 12:47:21 »

Odkopuję wątek. A co powiecie o Donatan & Cleo? jako reprezentanci Polski na Eurowizji chyba nie wypadli aż tak źle?
dariaaa1
Nowicjusz
*

to ja

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #10 : Styczeń 30, 2015, 15:40:28 »

Mi sie podobal ich wystep. Uwazam , że naprawdę dobrze wypadli.
martinsa
Nowicjusz
*

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #11 : Marzec 30, 2015, 15:57:43 »

A kto w tym roku będzie reprezentował Polskę na finale Eurowizji?
pawełc
Senior

« Odpowiedz #12 : Marzec 31, 2015, 22:47:27 »

Monika Kuszyńska ex Varius Manx
Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!