Polskie forum fanów TOTO TOTO - Polska strona zespołu
Grudzień 12, 2017, 14:56:08 *
   Strona główna   Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
Autor Wątek: To juz nie jest to samo co kiedyś...  (Przeczytany 7871 razy)
Pam
Junior
**

« Odpowiedz #15 : Kwiecień 14, 2007, 21:21:24 »

Nie to samo  Z politowaniem no jasne,że nie to samo ... choćby dlatego że i My jesteśmy inni niż te 20 lat temu ;-)
Zmienia się muzyka (i muzycy ;-)) i zmienia się to jak my odbieramy i postrzegamy muzykę ... niby banalne. Przecież zupełnine inne wrażenie wywiera ulubiony hicior (świeżo co nagrany w STEREO prosto z wieczoru płytowego w PR 2 ... hihi swoją drogą -to były czasy  Spoko) na zakręconej nastolatce niż nówka płytka bezproblemowo zakupiona w Media Markcie i otwarzana na prędce podczas drogi do pracy w służbowym samochodzie Szok
No dobra .... troszkę podkolorowałam ... samochodu slużbowego nie posiadam ;-)
A tak prywatnie - w tym roku kończę 36 (pozdro Skawa ;-) Rocznik 71 the best ), TOTO słucham od Stop loving you czyli jak to ja mówię "Od Józia" i lata gorącego fanowania mam już za sobą  Niezdecydowany teraz banalnie ... rodzina-praca , praca-rodzina .... hurra ! długi weekend już niedługo ;-)
Ale na "Falling in .. " czekałam z napięciem i ...... na szczęście "chwyciło" ... znaczy - podoba mi się bardzo  Buziak.
no .. to tak po krótce  Szok Miłych snów życzę ;-)
Witek [Chrzanów]
Senior

« Odpowiedz #16 : Kwiecień 15, 2007, 10:02:00 »

Pewnie,że nie to samo ale nie znaczy że teraz jest żle.Osobiście najchętniej zobaczyłbym TOTO w takim składzie  luke,David P,Simon,Mike P,Bobby,Joseph,Steve P
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 15, 2007, 12:17:06 wysłane przez Witek [Chrzanów] » Zapisane
Pam
Junior
**

« Odpowiedz #17 : Kwiecień 21, 2007, 22:13:24 »

OżeszTy  Mrugnięcie I  Ja też ... hihi  Buziak
sieniek
Junior
**

« Odpowiedz #18 : Maj 20, 2007, 04:03:53 »

Zmienia się TOTO, oj zmienia!

Jak tak spojrzeć na całokształt dokonań grupy, to widać, że wciąż rozwija się.
Czy ja wiem Kaszenor, czy przeszkadza mi owo teraźniejsze granie Steve'a?
Jeśli miałbym być szczery to polubiłem, a może i pokochałem tę gitarkę Luka. Jak nigdy wcześniej pociągnął mnie za swoim graniem, wiec gdzież tu mówić o krytyce? 
Przyznam też, że o ile kiedyś szybko chwytałem nowe propozycje Toto jako grupy (całości), tak obecnie raczej zachwycam się kunsztem Toto, jako zespołu złożonego z indywidualistów. Dawniej słyszałem całą muzykę, a teraz poszczególne jej składowe.
I tak sobie myślę, czy nie w tym tkwi sedno sprawy?

Właściwie jak tak sięgnę wstecz pamięcią, to wyjąwszy debiutancką płytę grupy, mógłbym powiedzieć, ze dla mnie Toto istnieje od "IV". Czy to za sprawą "Africa", czy też muzyka trafiła dokładnie w to czego akurat potrzebowałem. Dość powiedzieć, ze od tamtego okresu po dzień dzisiejszy, siedzę w niej po uszy.
Przyznam Pluto, że jest coś w tym co napisałeś. Troszkę nam Toto skręca z tej wyznaczonej kiedyś drogi. I chociaż pewnie nie zgodzimy się gdzie nastąpiło to rozwidlenie dróg (ja uważam, ze dopiero po "Tambu"), to jednak ciesze się, ze jesteśmy zgodni, że miało to miejsce.
Myślę, ze śmierć Jeffa, trzymającego grupę w ryzach, to jeden z powodów, dla których dzisiejsze Toto gra nieco inaczej. Byłoby jednak naiwnością twierdzić, ze miał na członków ekipy aż tak wielki, wręcz demoniczny wpływ. Wyciągnąłem więc wniosek, że ta zmiana i tak byłaby nieunikniona. Solowe płyty poszczególnych artystów, ich  kunszt, udział w innych produkcjach, i wreszcie ich własne aspiracje, musiały w końcu dać o sobie znać. I oto mamy najpierw "Maindfield" a teraz "Falling in beetwin".
To zdecydowanie trudniejsza muzyka niż z pierwszej płytki. Muzycy znacznie bardziej doświadczeni, fani bardziej wyrobieni, i jak sądzę znający kierunek rozwoju zespołu, a więc i inna, bardziej wyrafinowana muzyka.
Powstaje pytanie. Czy wytrzymalibyśmy z grupą grającą, wciąż tak samo napisane kawałki?

I chociaż w duchu tęsknię do tego grania z lat 80' , to jednak nie mniej, cenię sobie muzykę Toto także i po tym okresie.

Witek [Chrzanów]
Senior

« Odpowiedz #19 : Czerwiec 15, 2007, 12:20:58 »

dla tych co tęsknią do połowy lat 80-tych [szczególnie za Williamsem] http://www.youtube.com/watch?v=en3IH44Dfp8&mode=related&search=
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 15, 2007, 14:58:27 wysłane przez Witek [Chrzanów] » Zapisane
Grouby
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #20 : Czerwiec 21, 2007, 21:07:12 »

Pozwolę sobie dołączyć i moje odczucia . Przyznaję ,że z przyjemnością słucham starszych płyt a zwłaszcza gry Luka i zgadzam się  Kaszenor ,że to już nie to samo .
Posłuchajcie proszę tych dwóch świetnych utworów , oba z koncertów . Dla mnie ten z Paryża cały czas wywołuje gęsią skórę .
http://www.youtube.com/watch?v=JTLNp65VWHo&mode=related&search=
http://www.youtube.com/watch?v=SZsePyO4tVA&mode=related&search=

pozdrawiam ...
adam2uk
Senior

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #21 : Wrzesień 09, 2007, 18:44:26 »

z innej beczki: - znalazłem link na youtube, gdzie chłopaki dają czadu, ale niestety, z playbacku:

http://www.youtube.com/watch?v=K7pvNyWnhL8
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 10, 2007, 11:17:24 wysłane przez adam2uk » Zapisane
Strony: 1 [2]
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!