Polskie forum fanów TOTO TOTO - Polska strona zespołu
Grudzień 12, 2017, 16:56:42 *
   Strona główna   Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Toto a rock progresywny  (Przeczytany 1185 razy)
Skusia
Senior

« : Listopad 26, 2013, 11:11:54 »

Ostatnio słucham dużo progresu i zaczałem zastanawiać się czy nasza ulubiona i bardzo zróżnicowana kapela również tworzyła utwory wpisujące się w ten gatunek. Osobiście przyznam że widzę podobieństwa np. Child's Anthem, Hydra, Home of the brave, Jake to the Bone czy Better World ... Co o tym myślicie? Chciałbym poznać zdanie znawców gatunku.
Pozdrowionka!
karol_guitar
Mistrz

« Odpowiedz #1 : Grudzień 04, 2013, 13:45:19 »

Mam pewne doświadczenia w kapelach progresywnych, aktualnie gram art rocka z muzykami byłego Abraxas, moim zdaniem można tu wiele numerów podciągnąć pod progres. Oprócz tych przez Ciebie wymienionych (zdecydowany nacisk na better world), trzeba koniecznie pamiętać o Falling in between, to progresywna bomba po prostu... Może kingdom of desire, jake to the bone, girl goodbye... ? Numery Toto są stylistycznie tak różnorodne, że coś z progresu musiało się tam znaleźć Uśmiech
Ja bym się pokusił nawet o napisanie, że Can you hear what I'm saying ma w sobie coś z progresu Mrugnięcie
Skusia
Senior

« Odpowiedz #2 : Styczeń 04, 2014, 22:14:44 »

Dzięki. Tak, myślę podobnie, Can you hear ... też brzmi dla mnie niejako progresywnie. Myślę że gdy Toto powstawało, w 1977 rock progresywnny był jednym z wiodących kierunków,a Pink Floyd, ELP, Camel itd były na topie. Gdzieś, kiedyś spotkałem się ze stwoerdzeniem że Toto po wydaniu pierwszej płyty z tego powodu nie było dobrze przyjęte, właśnie dlatego że było za mało progresywne. Cóż, dzisiaj widzę ich twórczość, szczeóglnie tę z początków bardzo progresywną, kiedyś, być może byli za mało progresywni. Każda epoka rządzi się swymi prawami Uśmiech Pozdrowienia
Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!