Polskie forum fanów TOTO TOTO - Polska strona zespołu
Grudzień 12, 2017, 11:14:49 *
   Strona główna   Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2
  Drukuj  
Autor Wątek: Joseph Williams  (Przeczytany 9260 razy)
karol_guitar
Mistrz

« : Kwiecień 01, 2007, 16:49:43 »

Ostatnio namiętnie słucham płyty "Fahrenheit" i "the Seventh One" i coraz bardziej mi się podoba twórczość TOTO z Williamsem, choć muszę przyznać, że jeszcze do niedawna było odwrotnie  Mrugnięcie Dlatego też postanowiłem założyć wątek o tym wokaliście, a teraz kompozytorze filmowym. Słuchając "Till the end" czy "Can't stand it any longer" doszedłem do wniosku, że ma on większą dynamikę w głosie niż sam Bobby Kimball  Duży uśmiech (prawdopodobnie zostanę wyśmiany za to co napisałem, ale przypominam, że forum dyskusyjne służy do wymiany zdań....)
pozdrawiam  Uśmiech
Kelme
Stały bywalec

« Odpowiedz #1 : Kwiecień 01, 2007, 20:45:26 »

Dla mnie głos Williamsa to jeden z bardziej charakterystycznych w latach 80-tych. I jeden z najlepszych obok Petera Cetery, Richarda Marxa, Lou Gramma że wymienie tylko tych którzy przyszli mi na myśl. Wygląda na to, że zostanie zapamiętany przede wszystkim jako wokalista Toto, a mniej jako solista, kompozytor czy producent. No i dobrze.
mayo
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #2 : Kwiecień 07, 2007, 08:59:24 »

Fajnie się robi słuchając Bottom of yor soul gdy Joseph odzywa sie w chórkach ,fantastyczny wokalista..pozdro
Witek [Chrzanów]
Senior

« Odpowiedz #3 : Kwiecień 15, 2007, 10:16:30 »

A tu razem na scenie Joseph i Bobby [posłuchajcie co na końcu mówi Bobby?!] -  http://www.youtube.com/watch?v=8tNhNTwOcVs
adam2uk
Senior

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #4 : Wrzesień 09, 2007, 18:41:47 »

Wpadły mi w ręce ostatnio płyty Williamsa: z zespołem Vertigo, solowe oraz demówki. Jest to kawałek dobrej, przyjemnej rockowej muzy w stylu lat 80-tych. Gość ma charakterystyczny wokal, czysto wyśpiewuje wyższe partie, fajna kontrolowana chrypa.
Na albumie "3" z 1997 znalazłem utwór "Goin' Home" w niższej tonacji niż wersja wykonywana przez TOTO na albumie "XX". Ale fajnie się tego słucha.
Wyczytałem gdzieś, że ponoć Williams został wywalony z TOTO za swój "drug"-problem... Całkiem możliwe, niemniej jednak nie zmienia to faktu, że gość był i jest dobrym wokalistą.
a_kuku
Junior
**

I'm a cat on a crown in the middle of the night

« Odpowiedz #5 : Październik 25, 2008, 21:55:01 »

O tak zdecydowanie, chociaż na niektórych koncertach trochę przesadzał z różnego rodzaju dopalaczami -- i przez to nieraz nie było go w ogóle słychać. Ma kawał porządnego głosiszcza, co potwierdzają zarówno partie wokalne z płyt, jak i inne koncerty. No ale bywało, że brzmiał wręcz fatalnie na niektórych wystąpieniach. Co nie zmienia faktu, że i tak pod względem wokalnym był, jest i będzie wybitny Chichot
aneta
Stały bywalec

zawsze wierna fanka

« Odpowiedz #6 : Październik 30, 2008, 11:42:17 »

super vocal i jeszcze wspanialsza osobowośc.lubię słuchać utworów Toto z wokalem Williamsa kiedy mam doła bo power w jego głosie dodaje mi sił.co do dopalaczy to a kuku masz rację,troszkę czasem było tego za dużo i choć wyglądał wtedy uroczo to w przełożeniu na vocal było czasami fatalnie...polecam bootleg"Da Pinga" Duży uśmiech
« Ostatnia zmiana: Październik 30, 2008, 11:45:43 wysłane przez aneta » Zapisane

aneta 505267835 pozdrawiam
a_kuku
Junior
**

« Odpowiedz #7 : Październik 30, 2008, 19:53:23 »

O tak, mam do niego naprawdę słabość... Chociaż zdecydowanie wolę go słuchać, niż na niego patrzeć -- wybitnej urody to on nigdy nie był  Mrugnięcie Chociaż nie powiem, w skórzanych spodniach wyglądał całkiem całkiem (ale z drugiej strony jaki facet wygląda w takich źle?). Ale co tam, TOTO to nie boysband, panowie nie muszą być piękni, wystarczy mi to, że wspaniale grają  Uśmiech A Józik faktycznie ma sceniczną osobowość, taki drugi Freddie Mercury  Mrugnięcie
aneta
Stały bywalec

zawsze wierna fanka

« Odpowiedz #8 : Październik 30, 2008, 20:29:52 »

tak tak tena blond grzyweczka słodki szelmowski uśmieszek a w duszy prawdziwy łobuziak,...ale takim go kochamy za image i głos przez duże G

aneta 505267835 pozdrawiam
a_kuku
Junior
**

« Odpowiedz #9 : Listopad 01, 2008, 17:54:54 »

Pięknie to ujęłaś, Anetko Chichot tylko pamiętaj -- nie blond grzyweczka: ruda! Mrugnięcie Ale jego łobuzerstwo było naprawdę urocze. Przez dwadzieścia lat zdążył się uspokoić -- trochę stracił fantazję. A taki był kochany Uśmiech
pawełc
Senior

« Odpowiedz #10 : Listopad 05, 2008, 19:56:40 »

Hej, Toto maniacy, Najlepsza rekomendacją jeśli chodzi o vocal Józka niech będzie to, iż Marek Niedźwiecki puścił w radiu Lea i powiedział, że pięknie zaśpiewał Steve Lukatather.Uśmiech
Sebastian
Gość
« Odpowiedz #11 : Listopad 05, 2008, 20:13:52 »

Jak ktos chce to Williams romantycznie

http://totofiles.blogspot.com/search/label/Bootlegs%20Joseph%20Williams
a_kuku
Junior
**

« Odpowiedz #12 : Listopad 06, 2008, 12:22:11 »

heh, to bardziej chyba reumatycznie  Mrugnięcie
MICHART56
Stały bywalec

« Odpowiedz #13 : Maj 05, 2009, 12:10:05 »

Zmarnował się. Słyszeliście jak sie dan na koncertach? Przesadzał z dopalaczami i dla tego właśnie go nie lubię. Jego głos jest bardzo ładny ale jak ochrypł i dar sie na koncertach to aż słuchac nie mogę  Język
mike
Junior
**

« Odpowiedz #14 : Maj 05, 2009, 15:38:58 »

Ale po odstawieniu dopalaczy wrócił do formy...no i niezły z niego Simba był Mrugnięcie.

Strony: [1] 2
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!