Polskie forum fanów TOTO TOTO - Polska strona zespołu
Grudzień 12, 2017, 11:16:36 *
   Strona główna   Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Kingdom Of Desire (1992)  (Przeczytany 6052 razy)
Julia Stoff
Administrator
Senior

Zobacz profil WWW
« : Kwiecień 02, 2007, 19:13:28 »

www.toto-music.net: Kingdom of desire
« Ostatnia zmiana: Marzec 07, 2011, 22:25:58 wysłane przez Julia Stoff » Zapisane
karol_guitar
Mistrz

« Odpowiedz #1 : Lipiec 15, 2007, 01:30:19 »

Czyżby nikt nie lubił tej płytki?? Szczerze mówiąc to jest to chyba jedyna płyta TOTO którą nagrali bez wspomagania się rozbudowaną sekcją dętą, czy szeregami wokalistów i muszę przyznać, że uwielbiam większość kawałków z tego krążka Uśmiech na sam początek mamy agresywne wejście Gipsy Train z świetnym (moim zdaniem) wokalem Luke'a, poźniej Don't chain my heart.... swoją drogą jestem ciekaw, czy Steve jest w stanie jeszcze zaśpiewać te kawałki w oryginalnej tonacji na żywo ;] moim zdaniem z How many times mógłby mieć niestety spory problem...
Pisząc o tej płycie nie można zapomnieć, że to ostatni album Jeffa Porcaro z TOTO i moim zdaniem pożegnał się on w wielkim stylu. Mam tu na myśli Jake to the bone z fenomenalnymi bębnami, że o basie nie wspomne ;]
Jedyne co mi się w tej płycie nie widzi to kawałek Only you... może to przez ten teledysk ;]
pozdrawiam
Skusia
Senior

« Odpowiedz #2 : Lipiec 29, 2007, 15:18:41 »

Witam Uśmiech
Jak to juz w skrócie często nazywano - kofd jedna z moich ulubionych płytek, choc nie w całości. Gdy ją słuchałem to poczułem "to cos", choc nie za pierwszym razem - chyba musiałem do tego dojrzeć. Jak juz wspomniałes karol bez wspomagania - czysty rock, wspaniała przemiana po Seventh one, no i wykrystalizowany skład - myślę że 4 historyczne filary Toto Uśmiech
Gyosy Train - dobry, rytmiczny i taki typowy rockowy kawałek, extra bębny Jeffa, gitara Steve'a ciekawe riffy, wyraźny bass Mike'a. Don't chain my heart ciekawa melodia, Never Enough, How Many Times, Wings Of time  - te kawałki mają "duszę" Uśmiech - kilkufazowa i ciekawie zbudowana muzycznie fabuła- myślisz że juz koniec a tu przechodzi w kolejna fazę i piekna harmonia eksperymenty gitarowe+bębny wyrazne i głośne Uśmiech + klawisze jakże wyraziste i soczyste i dopełniający cięzki bass to jest to, ale jednak wydaje mi sie ze wings Of Time najlepszy z tych trzech, 2 Hearts - mocna rockowa ballada - dla mnie reprezentant gatunku niczym Europe czy Scorpions, The Other Side - piekna i z kolei łagodna ballada i tez bardzo mi sie podoba i dobrze ze jest na albumie, potem umieszczę she knows the devil - wg mojej subiektywnej oceny to chyba nieporozumienie - nie wiem o co chodzi, ciekawa gitarka ale w ogóle mi nie podchodzi podobnie jak tytułowe kingdom of desire, only you - balladka o rockowym zabarwieniu ale nie taka dobra jak 2 hearts, taka sobie, Jake to The bone - po prostu cóż - brak słów - arcydzieło muzyczne, instrumentalna bomba - bardzo mi sie podoba ze każdy się popisuje w tym kawałku jak może i Mike na początku i Dave potem i Luke w środku i na końcu oczywiście Jeff - świetnie i jakże szybko gra, żałuje że nie grał tak częściej, mysle że zostawił po sobie wspaniałą pamiątkę. No i jeszcze zostają   Kick down the walls - chyba dopiszę do poprzedniej "trójki", Little Wing - bardzo mi sie podoba solóweczka niesamowita i pomoc Davida tez nieoceniona. Jakiś czas temu na youtube widziałem urywek koncertu gdzie ci dwaj grali razem to oniemiałem , postaram się pozźniej wrzucić link.
No i to chyba tyle, mam nadzieje ze wyszło cs poza zwykle wodolejstwo.
Pozdrowienia! Uśmiech

PS co myślicie o stylu tej płyty? Szkoda ze nie poszli bardziej w jej slady, wydaje mi sie że chłopaki aktualnie poruszają się wokół stylu mindfields ale poprawcie mnie jesli sie myle Uśmiech
karol_guitar
Mistrz

« Odpowiedz #3 : Lipiec 29, 2007, 22:25:01 »

Jeśli się nie mylę, to Skusi chodzi o Little wing z DVD Live i Paris '90, a oto link na youtube Mrugnięcie

http://youtube.com/watch?v=sDscjSSPH7g

podzielam, Twoje zdanie, że solówka zabójcza, mimo iż to koncert i nie nagrali tego kawałka w studio to Luke niesamowicie przemyślał to sobie i mi osobiście włos się jeży na karku Chichot

Jeśli chodzi o klimat płyty to sądzę, że chłopacy chcieli nagrać coś w stylu "Isolation", które było również bardzo rockowym albumem jak na 1984 rok, no i nagrali, tyle że w stylu lat '90, co nie oznacza, że te piosenki są arhcaiczne czy cuś ;] Ale nie zgadzam się, że F.i.B. jest w stylu Mindfields... na Mindfields mamy kawałki praktycznie "nie w ich stylu", a na FiB znajdujemy chociażby King of the world ;]
Skusia
Senior

« Odpowiedz #4 : Lipiec 30, 2007, 19:59:24 »

Hej Karol - dzieki za ten link który podrzuciłeś, kurcze ten klimat live, to jest to - mi natomiast chodziło o to: http://www.youtube.com/watch?v=IIkcIOtLHyQ

Co do FiB - masz rację, mi chodziło że aktualnie są tak raczej "wokół" stylu mindfields (nie w pełni Uśmiech), na pewno bardziej niż wokoł kofd, ale to chyba przez Grega i na pewno przez Bobbyego Uśmiech
adam2uk
Senior

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #5 : Lipiec 31, 2007, 21:47:20 »

Witam,Panowie. Zerknalem wlasnie na obydwa linki na youtube - niezle. Zona kupila mi na prezent ostatnio 2dvd koncertowe - jesli bylibyscie zainteresowani podesle Wam kopie "amsterdam2003" oraz "paris live1990". Jesli nie macie tego w swojej kolekcji - a naprawde jest na co popatrzec i czego posluchac - sluze uprzejmie. W razie czego moj adres email jest w profilu,to sie zgadamy.

Co do kawalkow na KOFD - swego czasu bardzo wbil mi sie w ucho "don't chain my heart" - fajnie zagrany i zaspiewany, chorki jak u J.Cockera, calosc w fajnym,lekkim klimacie...Ale w ostatnio jadac autem odkrecam glosniej "gypsy train" i "jake to the bone" - sa po prostu rewelacyjne! oszczedne aranzacje obydwu numerow, zagrane precyzyjnie... Sluchajac "2hearts" czy chociazby tytulowego kawalka, zastanawiam sie czy ta chrypa Lukathera jest naturalna czy troche "wymuszona"?! osobiscie wole gdy spiewa zaciskajac gardlo,a chrypa mu sama wskakuje.
I jeszcze bardzo lubie utwor "the other side" - taka konstrukcja pop/rock, fajnie i lekko sie tego slucha - przypomina mi numery z solowej plyty Tony Martina, ex-wokalisty Black Sabbath - bardzo popowy.

Swoja droga,zastanawiam sie czy po skonczeniu obecnej trasy toto wejdzie do studia czy wyda jakis album koncertowy?
Grzecho
Junior
**

« Odpowiedz #6 : Sierpień 02, 2007, 17:03:34 »

Hej! Spotkałem się ze stwierdzeniem, że Kingdom to płyta typowo w charakterze Lukatherowskim. I bardzo dobrze. To jest właśnie nasze TOTO, któro nie zanudza wciąż takimi samymi klimatami. Taka płyta o hardrockowym brzmieniu w wykonaniu TOTO była potrzebna.Nam-fanom i zespołowi. Oni muszą eksperymentować. To jest coś  ciekawego. Jakiś niuans a nie ten sam skis. A po kingdom powrót do lekkich klimatów - Tambu. Kto nie lubi Kingdom nie kocha do końca TOTO.
Wings Of Time - co za odlot.
KIngdom Of Desire-dostaję dreszczy. Taka otchłań.
2 hearts- świetna ballada. Wreszcie jakiś prosty kawałek toto, który moge zagrać na gitarze i zaśpiewać żeby wyszło fajnie.
Reszta ballad - dobre.
Reszta kawałków- można pomachać głową sobie (najlepiej z długimi włosami)-spoko.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 02, 2007, 17:19:11 wysłane przez Grzecho » Zapisane
Sebastian
Gość
« Odpowiedz #7 : Listopad 30, 2010, 12:10:28 »

Fajny kawałek szkoda ze nie na kazdej plycie

http://www.lastfm.pl/music/Toto/+videos/+1-7AQNIF5_SUU
Włodek
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #8 : Marzec 04, 2011, 22:39:06 »

Ta płyta bardzo dobrze mi się kojarzy. Toto znam od czasu Afryki, ale tę płytę naprawdę odkryłem ledwo 8 lat temu. Słuchałem czy właściwie odtwarzałem ją na okrągło w pracy. Gdy praca bardzo mnie zajmowała właściwie jej nie slyszałem, ale zawsze było przebudzenie przy pierwszych dzwiękach utworu tytułowego...
Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!