Polskie forum fanów TOTO TOTO - Polska strona zespołu
Grudzień 12, 2017, 16:58:41 *
   Strona główna   Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Mindfields (1999)  (Przeczytany 7132 razy)
Julia Stoff
Administrator
Senior

Zobacz profil WWW
« : Kwiecień 02, 2007, 19:14:43 »

www.toto-music.net: Mindfields
« Ostatnia zmiana: Marzec 07, 2011, 22:55:54 wysłane przez Julia Stoff » Zapisane
adam2uk
Senior

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : Lipiec 12, 2007, 02:59:11 »

plyte kupilem juz pare dobrych lat temu. ale nie bardzo chcialbym sie wypowiadac na temat calej plyty - tylko jeden numer - caught in the balance...moim zdaniem jeden z najlepszych numerow toto. dla mnie kawal dobrej muzy, ma w sobie ogien. kawalki melanie & mad about u sa takze bardzo fajne.
Kelme
Stały bywalec

« Odpowiedz #2 : Lipiec 13, 2007, 16:09:59 »

Dla mnie to najbardziej nierówna płyta. Obok kawałków wznoszących się na wyżyny muzycznego kunsztu trafiły się wypadki przy pracy. Oto moje typy:
1. After you gone- dobry z dziwacznym zakończeniem
2. Mysterious ways- Sredniogłęboki ukłon w stronę lat 70- tych
3. Mindfields- majstersztyk, wbijające w fotel przejście do refrenu
4. High price of hate- taki tam blusik, extra dialog hammond - guitar
5. Selfish- gdyby nie slide Lukathera bylaby katastrofa
6. No love- westernowo-ciężarówkowe, no i Clint Black na harmonijce
7. Caught in the balance- rewelacja, refren jak z Van Halena ale lepiej w ogóle
8. Last love- nie znoszę takich balladek
9. Mad about you-  Genialne, czuć łapkę Williamsa, lata 80-te 10 lat później
10. One road- wypełniacz, aczkolwiek da się sluchać bez mdłości
11. Melanie- hicior, aż dziw że nie zrobił kariery (wygrał hip hop, takie czasy)
12. Cruel- takie Toto uwielbiam, koncertowy jumping
13. Better world- refleksyjne, progresywne, suita rockowa w najlepszym wydaniu
 To moja subiektywna opinia o tej płycie.
adam2uk
Senior

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3 : Lipiec 16, 2007, 17:45:32 »

kelme - chetnie podpisalbym sie pod twoja opinia!
sluchajac tej plyty stanowczo omijam 'high price of hate', 'last love' oraz meczacy mnie 'selfish'. do tego stopnia te kawalki mi nie wchodza,ze mysle o zgraniu sobie cd z pominieciem tych kawalkow...(i o dorzuceniu w zamian kawalkow z livefields...)
Skusia
Senior

« Odpowiedz #4 : Lipiec 19, 2007, 07:03:50 »

Ciekawa płytka z nowym (w stosunku do poprzednich pozycji) brzmieniem. After You Gone - pamiętam jak puszczali w trójce w okolicach lutego 99 gdy Toto było w Polsce i Mindfields wychodziło w sklepach. Usłyszeć Toto w radiu - to były czasy. Taki czysty lukatherowy kawałek, brzmienie gitary skopiował ze swojej solowej płyty Luke, szczególnie podobne w "broken machine" ale bardzo mi się podoba i fajne bębenki. Mysterious Ways - jakoś szczególnie nie wpadł mi w ucho, ale widać ukłon w stronę nie wiem jak to nazwać niech będzie amerykańskiego country-rocka  Duży uśmiech i te motywy pojawią się jeszcze wyaźniej w Selfish i No love. Tytułowe Mindfields - świetne - bardzo podoba mi się skomponowanie z jakby 3 przewijających się stanów, bass Mikea, gitara Lukea szczególnie dają się zauwazyć. High price of hate - trochę za długie, pamiętam jak przysypiałem słuchając Uśmiech, ale jak powiedział kelme rzeczywiście hammond ok. Selfish - super motywy gitarowe Lukea i w ogóle brzmienie i to chyba na tyle, Caught in the balance i Better World świetne kawałki rockowe, kawał dobrej pracy ale niestety usłyszałem je na LiveFields i o wiele bardziej mi się podobają na żywo, wersje albumowe nie mają tego czegoś co koncertówki. No love - fajne ciężarówkowe country jak powiedział mój poprzednik mi tez się podoba, Last Love - nie zapamietałem jakoś szczególnie, kawałek bez wyrazu, zupełnie przeciętny. One road - oryginalne pianinko Davea i końcowa solówka pozwalają zapamiętać ten kawałek, Cruel - ciekawe brzmienie, szczególnie w "przejściowce" no i oczywiście słychać powracającą charyzmę Bobbyego a raczej charyzmę powracającego Bobbyego, dobrze że wrócił Uśmiech Tak samop w Mad About You - ten kawałek ma klimat i uważam też że jest sentymentalny na tyle że lubie wracać do niego no i Melania - spokojna, nastrojowa ballada - przynajmniej jedna taka mus znaleźć się na każdej płytce i chyba jak do tej pory znajduje sie.
To moja subiektywna opinia. Pozdr
karol_guitar
Mistrz

« Odpowiedz #5 : Lipiec 19, 2007, 22:14:47 »

przepraszam, że nie wypowiem sie o całej płytce, ale muszę napisać jedną rzecz...

CRUEL !!!!!!!

dla mnie to majstersztyk, tak samo zresztą jak piosenka tytułowa Mrugnięcie chłopakom udało sie stworzyć niesamowity klimat! świetne zagrywki bas+gitara+dęciaki, jak napisali moi poprzednicy "charyzma" Kimballa, solo Luke'a, dla mnie po prostu ideał Uśmiech
pozdrawiam
adam2uk
Senior

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #6 : Lipiec 28, 2007, 00:07:57 »

Rzeczywiscie jest niezly. Bije sie w piersi-dlaczego wczesniej nie zwracalem na niego uwagi?!? Teraz wlasciwie moglbym go juz odtworzyc z pamieci,he,he...Pozdrawiam
Grzecho
Junior
**

« Odpowiedz #7 : Sierpień 02, 2007, 17:29:42 »

Hej! Mindfields. Zawsze będzie mi się kojarzyć z koncertem w Warszawie.
Better World- zwala mnie z nóg.
After You've Gone- odlot
One ROad,Melanie, Spanish Steps-odlot
Reszta kawałków uważam za dobre, a Cought In The Balance-zajefajny.
adam2uk
Senior

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #8 : Sierpień 10, 2007, 22:13:10 »

hej, karol_guitar. a propos kawalka CRUEL - kupilem wczoraj dvd "toto ultimate clip collection" - i jest tam wideoklip zmontowany z materialu koncertowego - nie tylko video ale audio tez! wlaczylem to na domowe "paki" - tak kopie,ze malo nie dostalem ataku serca,hehe - o wiele lepsza wersja niz studyjna!
karol_guitar
Mistrz

« Odpowiedz #9 : Sierpień 11, 2007, 10:39:38 »

hey adam! widziałem ten montaż na youtubie ;] nie jest najlepszej jakości no i dźwięk ciut się mija z obrazem, ale ogólnie bardzo fajny materiał Mrugnięcie i widzę, że ktoś oprócz Spinner'a im jeszcze śpiewał...
beatabrzezinska
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #10 : Grudzień 27, 2007, 21:18:54 »

::)cala płytka jest bomba...
Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!