Polskie forum fanów TOTO TOTO - Polska strona zespołu
Grudzień 15, 2017, 16:40:33 *
   Strona główna   Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Czy Toto miało/ma szczególny/jakikolwiek wpływ na kształtowanie się muzyki?  (Przeczytany 4775 razy)
Skusia
Senior

« : Kwiecień 05, 2007, 20:52:30 »

Czy da się zauważyć prawidłowośc że muzyka Toto wpisała się w historię, czy może jest i pozostanie niezauważoną przyjemnością garstki fanów? Czy na przestrzeni działalności chłopaków da się zauwazyć ich wpływ na powstałe trendy/style muzyczne, czy można spróbować wskazać grupy muzyczne które czerpały z Toto? Czy wreszcie motywy z róznych utworów można wychwycić w choćby przelotnie usłyszanych kawałkach? (nie boriąc pod uwagę coverów z bumcykiem-dupcykiem z tle Mrugnięcie Polska Wikipedia klasyfikuje Toto jako "supergupę" obok takich kapel jak Cream, Emerson Lake and Palmer czy Yes. Za: "Supergrupa - w muzyce (głównie rockowej), zespół składający się z wybitnych i znanych z wcześniejszej kariery instrumentalistów i wokalistów. Supergrupy tworzyły się przez stopniowe zmiany personalne naturalnie powstałych grup (np. Yes, King Crimson) lub były tworzone od podstaw przez znanych muzyków (np. Emerson, Lake and Palmer, Led Zeppelin, Cream)."
Coś w tym musi być ?? Uśmiech
Kaszenor
Junior
**

« Odpowiedz #1 : Kwiecień 08, 2007, 16:55:13 »

Wiem tyle, że polskie zespoły próbowały wielokrotnie wpisać się w styl Toto, poprzez m. in. podrabianie gitary Lukather'a. Przykładem może być znana nam Budka Suflera. Kiedyś czytałem gdzieś wypowiedzi, w których to Marek Raduli przyznaje, że czerpie od nich inspiracje (nawiasem mówiąc w owym czasie montuje w swojej gitarze układ przystawek EMG St.Luke. Signature).
Skusia
Senior

« Odpowiedz #2 : Kwiecień 21, 2007, 15:08:18 »

Da się wyczuc tą gitare Luke'a w niektórych kawałkach Budki. Z polskich wykonawców ostatnich lat jeszcze spotkałem gdzieś że z twórczości Toto korzysta Szymon Wydra ze swoim zespołem. Ale nie potrafię wskazać na konkretne motywy, mało znam jego twórczośc.
totofan_69
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #3 : Grudzień 30, 2014, 14:16:15 »

Witam,
dzisiaj o godz.20.20 na TVP 1 film do którego ścieżkę dźwiękową skomponował  Steve Porcaro .
dariaaa1
Nowicjusz
*

to ja

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #4 : Styczeń 30, 2015, 15:41:48 »

Witam,
dzisiaj o godz.20.20 na TVP 1 film do którego ścieżkę dźwiękową skomponował  Steve Porcaro .

Oglądałam ten film nawet mi sie podobał.
pawełc
Senior

« Odpowiedz #5 : Styczeń 31, 2015, 16:50:43 »

też oglądałem, nawet niezły Uśmiech
Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!